Сьогодні нас з Вами чекає дуже цікава і мало відома тема - Хіб-інфекція.
Вакцина проти цього збудника вже досить давно входить до Національного календаря вакцинації, і за цей час вона довела свою ефективність та безпечність. Проте, на нашу скромну думку, все ще досить мало батьків знають, що це за інфекція та навіщо робити щеплення проти неї.
- Гемофільна інфекція - це назва захворювань, спричинених бактеріями Haemophilus influenzae.
- Деякі з цих захворювань є відносно легкими (наприклад, інфекції вуха), у той же час інфекції крові, є дуже серйозними.
- Незважаючи на назву, Haemophilus influenzae не викликає грипу.
- Вакцинація може запобігти одному виду хвороби гемофільної інфекції - типу b, але не іншим типам бактерій H. influenzae. Найкращий спосіб запобігти хворобі Hib - це зробити щеплення.
- Щеплення за календарем роблять у 2 , 4 та 12 місяців життя. Допускається схема у 2, 4, 6 і 18 місяців комплексними вакцинами. Усі діти, які мають порушення календаря вакцинації, повинні отримати до 5 років обов'язкове щеплення. Чи безпечно робити щеплення після 5-ти років - так! Але не безкоштовними вакцинами. І так, це теж буде ефективно!
- Хіб-вакцина практично нереактогенна. Має чудовий профіль безпеки, сертифікована і прекваліфікована ВООЗ.
- До найпоширеніших типів захворювань, спричинених H. influenzae типу b (Hib), належать пневмонія, сепсис, менінгіт, епіглотит, септичний артрит, целюліт (запалення сполучної тканини в шкірі), отит середнього вуха, гнійний перикардит.
Групи ризику (кого треба вакцинувати у першу чергу):
- Невакциновані діти молодше 5 років
- Побутові контакти з людьми, що хворіють Hib
- Дорослі від 65 років
- Люди з серповидноклітинною анемією, аспленією, після трансплантації кісткового мозку, ВІЛ, дефіцитом імуноглобуліну та комплементу, злоякісними новоутвореннями, що вимагають трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин, хіміо- або променевої терапії.
Наш вебінар про Хіб-інфекцію для батьків:
Підготувала - лікарка-педіатр Ярина Грицак